25 Жовтня, 2022, 17:26

“Кримська платформа” у Загребі: учасники готують заключну декларацію по всім проблемним питанням окупованого Криму 

У Першому Парламентському саміті “Кримська платформа” взяли участь понад 40 країн, представники парламентських сил та експерти. Відмінністю стала участь представників парламентів Африки та Азії, які не є учасниками “Кримської платформи”. 

Про це в Медіацентрі Україна-Укрінформ розповіла Аліна Фролова – заступник міністра оборони України (2019-2020), заступник голови правління Центру оборонних стратегій.  

Підсумком зустрічі у Хорватії стане прийняття резюмуючої декларації. 

“Ця декларація включатиме у себе всі ключові питання. Починаючи від блокування торговельних шляхів Чорноморо-Азовського регіону, економічних питань, проблем з правами людини та порушення прав кримських татар”,- сказала експертка. 

За її словами, ця декларація комплексна і закриває всі проблемні питання по Криму.

Аліна Фролова розповіла, що під час Саміту тривали не лише парламентські панелі, але й дискусії експертів. Наразі більшість міжнародних експертів сходяться до думки, що поступлива політика інших країн по відношенню до росії після анексії Криму, породила безкарність лідера кремля. Однак, єдиної політичної думки щодо цієї ситуації немає. 

“Але серед політичних кіл вже є привелюючою думка про саме вивчення уроків поступок і вивчення досвіду, це мої власні спостереження”,- додала експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini