29 Березня, 2022, 13:56

Крим використовується як плацдарм для російського наступу на Україну, – М. Томак

Крим використовується як військова база для повномасштабного наступу на територію України. Всі три ракетні атаки на Львів протягом попереднього місяця  здійснювались з акваторії Чорного моря або самого Криму. Це наслідки мілітаризації, яка триває в Криму від початку окупації протягом восьми років. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» повідомила Керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак. 

«росія мілітаризує Крим, перекидаючи туди певні озброєння, воєнну техніку, збільшуючи контингент російської армії. Мілітаризація стосується публічного простору, інтенсивної пропаганди, яка ведеться в медіа і навіть в школах. В Криму створюють різні юнармії»,  — зауважила Марія Томак. 

За словами Керівниці Служби забезпечення діяльності Кримської платформи на півострові відбувається незаконний призов громадян України до армії рф.

«Зараз громадяни України, які були незаконно призвані до російської війська в Криму, використовуються як жива сила, як гарматне м’ясо проти власного народу, власної країни. Якщо йдеться про призов, то громадяни України є жертвами воєнного злочину.  Але якщо ці люди беруть участь у війні і причетні до злочинів, то на них чекає притягнення до відповідальності», — наголосила Томак.

Представники «Кримської платформи» намагаються моніторити інформацію про загиблих та  військовополонених. Станом на зараз, зафіксовано щонайменше 18 поховань солдатів армії рф в Криму та 15 полонених, які є громадянами України, і жили в Криму до початку окупації.

Про актуальну ситуацію в Криму можна прочитати тут.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: mediacenter.org.ua
Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm