Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Лакійчук, керівник безпекових програм центру глобалістики “Стратегія XXI”
19 Вересня, 2023, 15:33

Крим це дуже незручний для російських військ логістичний хаб – військовий експерт

Й силам оборони України треба скористатися цим, щоб полегшити умови контрнаступу на півдні. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм центру глобалістики “Стратегія XXI”.

“Росіяни зараз пересвідчилися в тому, що Крим дуже незручний логістичний хаб. Щоб поставити для ворожих підрозділів, які воюють на півдні України, боєприпаси та паливо-мастильні матеріали, їм доводиться везти все через Кубань. Потім через керченський міст, через весь Крим, потім знову через мости, через Чонгар… Задача наших сил оборони – бити постійно, щоб як можна менше могло вантажів та людей добралися до пунктів призначення”, – зазначив Павло Лакійчук.

Він додав, що завдаючи постійні удари по Криму, сили оборони України вирішують одразу декілька задач. 

“Перша мета – це убезпечити роботу українських транспортних коридорів та створити можливість експортно-імпортних операцій в наших портах. Друга – убезпечити інфраструктуру України від ворожих ракетно-бомбових ударів. І третя – це створення передумов для наступу українських сухопутних військ на півдні. Для того, звільнити наш південь, потрібно нищити ворожу військову інфраструктуру у глибокому тилу”, – підкреслив експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini