Олександр Хорунжий, Медіацентр Україна - Укрінформ, 29 червня
29 Червня, 2022, 12:25

Кременчук: розбирання завалів триває, наразі 18 загиблих, триває робота з пошуку безвісти зниклих – ДСНС

Станом на ранок 29 червня продовжуються аварійно рятувальні роботи та розбирання завалів. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олександр Хорунжий, речник ДСНС України. 

«Наразі є інформація про 18 загиблих, один постраждалий помер у лікарні. На місці трагедії знайдено 8 фрагментів тіл. Зараз близько 75% конструкцій торгівельного центру розібрано, на місці працює 300 рятувальників та 47 одиниць техніки. Також допомогу потерпілим та членам родини на місці надають 14 психологів ДСНС», – заявив Олександр Хорунжий. 

За допомогою звернулася 61 особа, 26 з них було госпіталізовано до лікарні інтенсивного лікування. 

Будівля знищена фактично повністю, люди сильно обгоріли, навіть важко виявити загиблих. Поруч з рятувальниками працює поліція, саме вони контролюють питання щодо безвісти зниклих. 

«Окрім вибуху, у приміщенні ТЦ відразу трапилась пожежа, від сильної температури плавились навіть скло та метал», – розповів він. 

Рятувальники виконують свою роботу і продовжуватимуть. 

«Жертв могло бути набагато менше, аби всі чітко виконали необхідні дії, коли пролунав сигнал тривога. Ми живемо в такий час, коли нехтування сигналами тривоги вартує життя. Пролунав відповідний сигнал – всі відразу повинні покинути будівлю і пройти до найближчого укриття», – наголосив речник ДСНС. 

Водночас Олександр Хорунжий пояснив, що під час війни ДСНС не проводить перевірки торгівельних центрів, однак після завершення бойових дій такі рейди відновляться.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini