5 Травня, 2023, 14:26

Кредити МВФ не є найдешевшим джерелом фінансування, як це було раніше – Олена Коробкова

Співпраця з МВФ для України є центральним елементом програми міжнародної підтримки країни і ключовою програмою економічного відновлення та реформ, важливість яких під час війни дуже загострилася.

На цьому наголосила голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Вона нагадала, що наразі існує домовленість між Україною та МВФ про чотирирічну програму між Україною та МВФ загальним обсягом в 15,6 млрд доларів. І Україна вже отримала перший транш 2,7 млрд доларів, який надійшов на рахунки країни 3 квітня.

«Загалом всього Україна має змогу отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд доларів, при чому обсяг погашень, а тут важливо дивитися, скільки з цих грошей ми повинні витратити на погашення попереднього боргу, становить 2,6 млрд доларів. Зараз з нашого боргу, який ми винні, сплатили 0,9 млрд, тобто у нас залишається ще 1,7 млрд боргу, який ми повинні сплатити до кінця року», – Олена Коробкова.

Вона зауважила, що багато інших урядів під час ухвалення власних рішень щодо підтримки України, орієнтуються якраз саме на експертні висновки МВФ. 

 Водночас Олена Коробкова підкреслила, що програма МВФ потрібна зокрема й для того, аби рефінансувати попередню заборгованість перед фондом, що сьогодні є основним навантаженням на бюджет країни в контексті зовнішніх боргових виплат держави. 

«На жаль, через підвищення провідними центральними банками процентних ставок, плаваюча ставка за кредитами МВФ трохи зростає, тому кредити МВФ не є найдешевшим джерелом фінансування, як це було раніше. Якщо раніше кредит МВФ коштував 2-3% річних, то зараз там за понад 5% річних. Однак і за такими ставками для нас ця співпраця залишається найважливішою та найнеобхіднішою. Тому працюємо над виконанням умов нашої угоди між фондом та Україною. І рухаємося разом до перемоги разом з нашими союзниками та партнерами, хто нас підтримує, а їх насправді дуже багато».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini