13 Лютого, 2023, 12:30

«Країна і весь світ мають знати про успішні операції Сил безпеки і оборони»: презентація циклу документальних фільмів «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі»

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася презентація циклу з трьох документальних фільмів «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі», присвячених бойовим операціям за участю військовослужбовців ГУР МО у 2022 році. Ініціатори та автори циклу говорили про те, чому важливо доносити до України та світу історії про героїзм Сил безпеки та оборони України. 

«Це військова хроніка, але показана правдиво, емоційно через безпосередніх учасників, причому різного рівня. У нас велика війна. Історія цієї війни ще не написана. Фактично ми зараз це робимо: пишемо історію нашого супротиву, ми пишемо історію цієї війни, в якій є абсолютно унікальні речі світового рівня. Принаймні частину з них ми спробували показати в цій трилогії», — розповів автор циклу, журналіст, військовослужбовець ЗСУ Артем Шевченко.

«Країна і весь світ мають знати про успішні операції. Ми говоримо не лише про воєнну розвідку, а й про всі сили оборони. Про те, якими надзусиллями це все дається, як це складно, як це ризиковано від моменту задуму до моменту реалізації», — заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

«Це допомагає донести інформацію про щоденну роботу наших воїнів та про ті подвиги, які вони зробили, і віддали найдорожче – здоров’я та, на жаль, у багатьох життя. Завдяки таким роботам є змога пам’ятати про них, а поки ми пам’ятаємо про них, вони будуть вічно жити в наших серцях», — зазначив  заступник командира вертолітної ескадрильї, учасник повітряних операцій на Азовсталі та о.Зміїний, Герой України Євген Соловйов.

Довідково:

1. Фільм «Авіапрорив на Азовсталь. Небо» розповідає про повітряну логістичну операцію навесні 2022 року з постачання гарнізону оборонців Маріуполя необхідних вантажів та евакуації поранених.

2. Фільм «Харківський контрнаступ. Земля» висвітлює наступальну операцію восени 2022 року українських Сил оборони і безпеки за участі штурмового закону «Кракен» ГУР МО, завдяки якій було звільнено майже всю Харківщину.

3. Фільм «Битва за острів Зміїний. Море» присвячено боротьбі за відновлення контролю України над островом Зміїний. У стрічці використано есклюзивне відео висадки і бойових дій спецпризначенців 8 травня на острові.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini