1 Червня, 2022, 16:38

Кожна людина в окупації має прийняти рішення, вона лишається в окупації рабом росії або йде у супротив: в Україні стартує відеопроєкт #РухОпору

Презентація відбулася сьогодні, 1 червня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Володимир Жемчугов – Герой України, «Луганський Партизан» заявив, що проект #РухОпору – це серія відео про можливість кожного громадянина стати на захист свого життя, родини, Батьківщини

«Я лише живий приклад того, як людина змогла стати на шлях боротьби з ворогом у Луганському регіоні. У відео я ділюся своїм досвідом, щоб люди були готові. Ці короткі уроки – первинне військове навчання та як опанувати свої емоції під ас операцій саботажу. Пересидіти нову окупацію росії не вийде зараз, так як це було у деяких людей у 2014-2015 роках. Ворог знищує людей і великі міста. Щоб вижити – кожна людина має прийняти рішення, де вона, лишається в окупації рабом росії або йде у супротив», – сказав Герой України.

Він додав, що наразі в Україні змінилося законодавство, тому, люди, які прийняли для себе шлях опору, наразі юридично захищені, якщо працюють разом зі збройними силами: «Ми допоможемо патріотам на окупованих територіях, взяти в руки зброю і захистити Україну».

Валерія Подкіч – представник військового телебачення, режисер проєкту розповіла, що український народ століттями протистоїть російській експансії. Коли росія знову вторглася до нас – осередки руху опору знову запрацювали по всій державі.

«Основний ідейний натхненник того, як боротися з ворогом у тилу  – Володимир Жемчугов. Перша серія має назву «Щоденник підпільника» і її можна буде подивитися вже у суботу о 18:00 на ютуб каналі військового телебачення. Перша серія має хронометраж 20 хвилин і це найдовша серія цього циклу», – сказала Валерія Подкіч.

Андрій Юсов – представник пресслужби ГУР МО України пояснив, що українці мають

використовувати досвід Володимира Жемчугова і його побратимів: «Ця серія фільмів має не лише прикладне значення, але й психологічне. Українці, які наразі в окупації, знаходяться в стані шоку. Однак, ми вже маємо досвід, як виходити з цієї ситуації і не боятися зустрітися з окупантом один на один».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini