Олена Коробкова, Медіацентр Україна, 9 червня
9 Червня, 2022, 12:11

Коштів на гривневих рахунках українців від початку війни  побільшало на 20%. Адже банківській системі довіряють — Рада Незалежної асоціації банків

На 20 % побільшало коштів на гривневих рахунках українців, порівняно із початком війни. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла голова Ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. За її словами, це свідчить, що українці довіряють своїй банківській системі. Щоправда, за інформацією Коробкової, війна таки спричинила зростання готівки в обігу. 

«За 5 місяців цього року готівка зросла на 8,6%. На 1 червня цього року маємо 681 млрд готівкових гривень в обігу, це на 50 млрд більше, ніж на початку року. Хоча до цього був чіткий тренд на зниження готівки», — заявила голова Ради Незалежної асоціації банків.

За інформацією Олени Коробкової, незважаючи на збільшення обсягів готівкової гривні в обігу, українській банківській системі вдалося уникнути ажіотажу. 

«Банки поповнюють каси, банкомати, є можливості знімати гроші в рітейлерах, на АЗС. Черги до банкоматів були один день. Після цього весь світ запитував, а що ви зробили, чому у вас немає черг? Бо черги були в Польщі, куди виїжджали українські біженці, а в Україні не було черг», — розповіла Олена Коробкова.

За її даними, зараз в країні працює близько 70% всіх банківських відділень. З початку війни виведені з ринку 2  «дочки» російських банків та один банк, який мав проблеми задовго до 24 лютого. Всі інші українські фінустанови, що залишилися на ринку — не мають проблем та адекватно капіталізовані. 

«Банківська система до кінця року буде стабільною, ліквідною. Сподіваюся, що запустимо нові програми з іпотеки і почнемо відбудовувати разом нашу країну», — розповідає Коробкова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini