5 Травня, 2022, 13:32

Кошти на відновлення зруйнованої інфраструктури планують отримувати з трьох джерел – КМДА

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Микола Поворозник, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації.

«Під  час обстрілів у столиці було пошкоджено понад 200 житлових будинків, 46 шкіл 30 садочків зазнали руйнування, також пошкоджено понад 70 об’єктів інфраструктури. Наразі завершується їхнє обстеження, складаються кошториси, щоб повністю обрахувати всі витрати на їхнє відновлення. У планах завершити ці роботи до кінця року», – сказав він. 

Микола Поворозник розповів, що КМДА тісно співпрацює з Урядом, щоб виділити кошти з державного бюджету на відновлення цих будинків. Місто також буде надавати кошти на ці потреби, а також сподіваються залучити допомогу меценатів. 

Що стосується міського бюджету, то КМДА веде переговори з донорами, партнерами, щоб вони допомагали місту повноцінно жити.

«Про розвиток ми поки не говоримо. Наразі столиця не доотримує третину бюджету. Всі субвенції з державного бюджету на заробітні плати та інші потреби, вони надходять вчасно. Поки мова про кошти на відновлення міста не йде. Однак, КМДА вже підготувала пропозиції до Уряду і подамо їх на найближчому засіданні Кабінету Міністрів», – сказав Микола Поворозник. 

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації наголосив, що місто створило запаси палива, комунальний сектор поки не відчуває дефіциту палива. Однак, чиновник зазначив, що наразі столиця живе в умовах воєнного стану: «Просимо усіх з розумінням поставитись до цього. І не створювати паніки з приводу дефіциту палива. Перш за все, ми маємо забезпечити оборонні  та комунальні потреби. Треба трішки почекати і місто повернеться до звичного режиму».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini