Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України, Медіацентр Україна-Укрінформ
16 Січня, 2023, 12:45

Кораблі із зерном у Босфорі стоять по кілька тижнів, доба вартує від $20 тисяч: ці кошти покладаються на українського аграрія — Міністр агрополітики

«Зерновий коридор» з українських портів наразі працює не в повну силу. Про це під час пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«Основне питання, яке Україна намагається вирішити, — це контроль на Босфорі, робота JCC. Тому наразі публічних результатів ще не бачимо. Переговори йдуть непросто. Кількість кораблів, які йдуть на вихід і на вхід, явно недостатня, і це та річ, яка заважає сильно і українському фермеру, і українському трейдеру, і нашим клієнтам, в тому числі, в Африці. Тому що зерно дедалі дороге, дедалі непрогнозоване для країн, які з нами торгують. Логістика дорога, це покладається на фермера, тому що дуже багато ризиків, які нікуди не діваються», — розповів Міністр.

За словами Сольського, наразі кораблі тижнями очікують на вхід та вихід з Босфору.

«Я чув, що по декілька тижнів стоять кораблі на вхід і на вихід. Якщо ми говоримо про простій „хендісайзу“, перед Новим роком трейдери називали ціну від 20 тисяч доларів простою за одну добу. Відповідно всі кошти, які накопляться при простої на вхід, а потім при простої на вихід, покладуться на українського аграрія. Це відображається в десятках доларів на тонні продукції», — пояснив Міністр. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini