19 Грудня, 2023, 15:00

Корабельне угрупування ворога в Чорному морі згорнуте, ракетоносіїв на чергуванні не було з кінця листопада, – Наталя Гуменюк

Протягом тривалого часу в морі шторми, тому вороже корабельне угрупування не може знаходитися там й змушене укриватися в пунктах базування. Так, станом на зараз корабельне угрупування ворога згорнуте до двох одиниць, які перебувають у Чорному морі, патрулюючи узбережжя, ближче до Новоросійська. В Азовському морі – одна одиниця, яка викриває надводну обстановку і відстежує ситуацію з Керч-Єнікальською протокою. Однак те, що ворожі ракетоносії не були на чергуванні з кінця листопада, свідчить про певні задуми ворога.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України, полковник Наталя Гуменюк.

«Те, що ракетоносії не з’являлися на чергуванні з 29 листопада теж красномовно говорить про очевидні задуми ворога з економії ракет на певному етапі і очікуванням, імовірно, більш холодного періоду, коли енергетичний терор буде більш результативним. Бо ракети «Калібр», якими споряджаються ракетоносії морські як надводні, так і підводні, є високоточною зброєю, яку ворог часто застосовував саме по таких об’єктах», – пояснила Наталя Гуменюк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini