Дмитро Лубінець, Уповноважений з прав людини, Медіацентр Україна-Укрінформ
Дмитро Лубінець, Уповноважений з прав людини, Медіацентр Україна-Укрінформ
28 Вересня, 2022, 16:57

Коли наших військовополонених привозили в місця утримання, їх проводили через конвой, який бив їх резиновими кийками, палиці ламались – Дмитро Лубінець

Всі звільнені з російського полону військовополонені «Азовсталі» розповіли про умови утримання. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Дмитро Лубінець – Уповноважений з прав людини. 

«Визнання юридичної процедури затримання військовополонених не відбувалось, привезли у місця утримання і розповсюджена практика, коли проводили наших захисників через стрій окупантів, які били їх резиновими кілками. Дуже часто резинові палиці ламались об тіла наших військових. Ворог змушував тримати голови опущені до низу, якщо хтось порушував – його додатково били», – сказав він.

 У місцях утримання майже були відсутні їжа, вода, не надавались засоби особистої гігієни – туалетний папір взагалі був відсутній, так само як мило і зубні щітки. Спати доводилось на бетоні, без ковдр – це не виключення, а загальна практика. 

«Всі втратили вагу. Дехто по 60-70 кілограмів. Найменша втрата ваги  – 25 кілограмів, але це у бійця, який і до цього був дуже худим. росія використовувала голод як один з елементів тортур», – наголосив Уповноважений з прав людини.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini