13 Вересня, 2023, 16:01

Київ та Одеса мають найбільші ризики під час опалювального сезону – Олександр Харченко

В контексті проходження опалювального сезону Київ та Одеса мають найбільші ризики. Позаяк енергетичні регіони обох міст дуже енергомісткі та абсолютно дефіцитні. 

На цьому наголосив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Найгірший стан справ, найбільші ризики під час опалювального сезону саме в Києві і Одесі. Ці два регіони, по-перше, дуже енергомісткі, тобто вони потребують великої кількості енергії в обидва міста. А, по-друге, енергетичні регіони цих обох міст є абсолютно дефіцитні – всередині київського енергокільця генерація покриває в кращому випадку 30% споживання, а зараз і менше, а що стосується Одеси – там нема взагалі нічого», – пояснив Олександр Харченко.

Він зауважив, що наразі реалізуються проєкти, спрямовані на покращення стану справ в Києві і Одесі. Утім за словами, експерта, реальний графік показує, що вони будуть реалізовані не в листопаді, як би того хотілося, а приблизно в січні-лютому.

«Але це вже добрий результат, що це відбудеться, і хоча б залишок року там буде більш прикрита ситуація», – додав він.

Водночас Олександр Харченко наголосив, що окрім вже вказаних Києва та Одеси,  а також прифронтових регіонів, достатньо ризикована ситуація в таких містах як Запоріжжя, Житомир, Кропивницький, Кременчук.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini