5 Травня, 2022, 13:30

Київ повертається до життя: в КМДА розповіли, як столиця живе в умовах воєнного стану

Місто поступово повертається до звичного для себе життя, але в умовах воєнного стану. Містянам надаються всі комунальні послуги та працює вся інфраструктура. У столиці відновили роботу заклади харчування, заклади побутового обслуговування, аптеки та магазини. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Микола Поворозник, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Наразі працюють три мости: Дарницький, Північний і Південний  – для автомобільного сполучення. Міст Метро працює для лінії метрополітену.  Важливо було відновити роботу громадського транспорту. Основне навантаження покладали на електротранспорт, щоб попередити проблему з пальним. Сьогодні містом курсує понад 160 автобусів, 70 трамваїв, 80 тролейбусів. Приватні перевізники також повернулися до роботи. Метрополітен працює у режимі вихідного дня, коли потяг подається з інтервалом у 10-15 хвилин, але вже майже у тому режимі, до якого кияни звикли. Місто закликає містян за можливості сплачувати комунальні послуги, ці кошти йдуть на потреби столиці.  

«Проїзд у громадському транспорті безкоштовний був на період евакуації та роботи у спрощеному режимі. Однак, вже будемо підіймати питання, щоб повернути оплату, збільшилась кількість потреб. Росте кількість жителів, які ним користуються. Потрібні кошти на утримання техніки та оплати працівникам. Але тарифи збільшуватися не будуть», – сказав він. 

Також щодня працюють працівники комунального господарства, їх близько 600,  латають дороги. На жаль, наразі не можна займатися реконструкцією доріг, тому лише проходять ремонти. Київські комунальники залучаються до робіт у Київській області. Там вони розбирають завали, щоб можна було відновити міжміське сполучення. 

Микола Поворозник розповів, що кияни неодноразово відгукувались на прохання столиці здати кров для поранених. Були навіть випадки, коли доводилось припиняти збір крові, бо всі потреби були закриті. 

«В умовах воєнного стану працюють медичні заклади столиці. Наразі вже відновлено хімію та променеву терапію. Жодного дня не припиняли роботу шість паліативних відділень, які надають допомогу невиліковно хворим.  Хворі на цукровий діабет забезпечені інсуліном. Поновлено виконання планових операцій. Не припиняли свою роботу і пологові будинки. За період повномасштабного російського вторгнення у столиці народилось – 1789 малюків, серед народжених є 5 двієнь», – наголосив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації. 

Микола Поворозник розповів, що освітні послуги для школярів надаються дистанційно. Київ намагався відновити навчання, щоб діти відволіклися від війни і не запустили процес навчання. Наразі розглядається можливість відкрити садочки, щоб дати батькам можливість працювати. Але це питання дискусійне, бо перш за все необхідно думати про безпеку малечі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini