15 Вересня, 2023, 16:59

Китай – незрима сторона, яка стоїть за перемовинами росії та Північної Кореї – експертка 

На сьогодні і росія, і Північна Корея залежать від Китаю. А домовленості між цими двома країнами відбуваються за відома Китаю.

Таке переконання висловила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталя Плаксієнко-Бутирська під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Насправді Китай – це незрима сторона, яка стоїть за всіма цими перемовинами. Тому що це найсильніша держава, найвпливовіша держава, і що Північна Корея, що росія залежать від Китаю на сьогодні. Відповідно, ці домовленості, що відбуваються, проходять за відома або принаймні при повному розумінні з боку Китаю», – зазначила вона.

Вона зауважила, що зокрема під час двох зустрічей російських високопосадовців у КНДР були присутні і делегації з Китаю. Окрім того, зазначила експертка, на зустрічі, яка відбувалася вже між делегаціями росії та Північної Кореї, також помічена людина, яка є представником китайської влади. 

«Тобто, у будь-якому випадку інформація про можливі переговори, трансфери, вона відома Китаю», – додала вона і наголосила, на вагомості впливу Китаю.

«Ми будемо слідкувати, наскільки Китай дозволить розвиватися цьому співробітництву. Так, ніби-то, Північна Корея з одного боку залежить від торгівлі з Китаєм, від економічного свого благополуччя, економічної підтримки, так. З іншого боку, вона демонструє таку свою певну незалежність і живе в певному коконі. Але, тим не менше, вплив Китаю є дуже вагомим. І Китаю важливо, як буде розвиватися ситуація в його регіоні», – зауважила експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini