18 Жовтня, 2023, 12:59

Кисень може змінити все: Українська альпіністка організовує благодійний вечір задля допомоги військовим

Українка Антоніна Самойлова, яка вже двічі підкорила Еверест, стала першою альпіністкою країни, яка піднялася на складний восьмитисячник – гору Манаслу у Непалі. Попри хворобу та лихоманку, які спіткали українку під час експедиції, вона все ж здійснила підйом та підкорила вершину. Однак стверджує, що спочатку планувала зробити це безкиснево, та все ж на певному етапі ухвалила рішення підійматися з киснем.

Розуміючи, що кисень рятує життя не тільки в горах, Антоніна Самойлова вирішила поділитися історіями та пригодами свого сходження на світові вершини у ході благодійного вечора, аби таким чином забезпечити киснем українських військових, які боронять Україну. 

Про це Антоніна Самойлова повідомила під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«24 жовтня о 18:00 у ресторані «Веранда на Дніпрі» я роблю благодійний вечір з аукціоном, на якому буде розіграно два лоти. Всі кошти, виручені і з вечері, з квитків, і з аукціону ми відправляємо Госпітальєрам саме на кисневі концентратори для військових, для поранених, щоб врятувати їх життя. Вечір я свій назвала «Кисень = життя», тому що в горах, як ніде, ти це розумієш, ти розумієш, що кисень може змінити все, в тому випадку, коли в тебе є якась проблема. І я побачила в цьому деякий символізм. І хочеться зібрати якомога більше коштів, тому що чим більше концентраторів – тим більше врятованих», – зазначила Антоніна Самойлова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini