Павло Клімкін, дипломат та міністр закордонних справ України (2014—2019) у Медіацентрі Україна, 22 червня
22 Червня, 2022, 11:24

Кандидатство України в ЄС позитивно вплине на хід війни, адже Євросоюз буде зацікавлений у нашій перемозі — Павло Клімкін

Статус кандидата на вступ до ЄС посилить підтримку України з боку партнерів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів дипломат та міністр закордонних справ України (2014—2019) Павло Клімкін.

«Це не значить, що нам одразу нададуть на 100 одиниць якоїсь зброї більше. Але якщо нас розглядають, як частину свого майбутнього, то в нашій перемозі не просто зацікавлені, а без перемоги ніяк. І якщо ЄС нам каже «так»  в сенсі кандидатства, то звісно, Євросоюз буде вкладатися в історію нашої перемоги», — заявив Павло Клімкін.

Також дипломат не має сумніву, що на саміті ЄС рішення щодо кандидатства для України буде позитивним. 

«Рішення є. Ми всі про це знаємо, але рішення — це як світлофор, який переключається з жовтого на зелений. Переключається не лише політиками. Ухвалюють рішення глави держав та урядів. Зараз це рішення підтримує більшість громадян, і це основне», — розповів ексміністр закордонних справ України.

Нагадаємо, остаточне рішення щодо статусу кандидата на членство України в ЄС має ухвалити саміт ЄС 23-24 червня. Жодна з 27 країн-членів Євросоюзу не планує проголосувати проти.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini