19 Жовтня, 2023, 15:43

Кампанія вакцинації проти кору “Catch-up” працює в дитячих закладах і мобільно

З початку наздоганяючей кампанії “catch-up” з липня 2023 року проти кору в Одеському регіоні 18 678 дітей і підлітків.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповів заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Одеського обласного Центру контролю і профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Сергій Дементєв.

Всього для проведення наздоганяючої кампанії з вакцинації проти кору за підтримки ЮНІСЕФ в Одеську область поступило 36 460 доз ще в середині літа, а потім у вересні отримано ще 8 000 до. З них 5 500 доз отримали заклади охорони здоров’я.

“В 2017-18 роках в Одеській області був спалах кору з-за того, що люди ігнорували вакцинацію, спалахи хвороби тоді були виявлені в закритих колективах. Тоді навіть були зафіксовані летальні випадки серед захворівших. Тому дійсно важливо робити щеплення дітям і підліткам. На сьогодні залишається актуальним питання вакцинації дитячого населення на рівні закладів освіти. Адже з 1 вересня дітей пускали у навчальні заклади не дивлячись на відсутність вакцинації”, – зазначив Сергій Дементєв.

В Одеській області працює п’ять мобільних бригад для вакцинації від кору, але заклади охорони здоров’я мають і свої мобільні бригади, які можуть вакцинувати дітей і підлітків. Для виклику мобільної вакцинальної бригади необхідно залишити заявку регіональному координатору. Заявку зареєструють, складуть графік виїздів мобільних бригад і повідомлять дату та час її приїзду. Або зателефонуйте на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19 і вас зорієнтують, до кого можна звернутися у вашому регіоні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini