16 Листопада, 2023, 14:39

Ізраїльська війна схожа на українську своєю раптовістю та бажанням перемогти агресора – волонтер

Ізраїльтяни звикають до повітряних тривог і до війни, яка триває 41-й день. Люди звикли до алгоритмів війни, перший шок пройшов, пішло звикання, країна воює – це стало нормою сьогодення.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів волонтер з Ізраїлю журналіст і засновник соціального проєкту “ЯкіЛюди” Олексій Демченко.

“Всі сприймають, якщо ракетна небезпека, треба ховатися в укриття. Особливо це стосується тих поселень і міст, які знаходяться ближче до Гази – там більше укриттів і бомбосховищ. В нас тут в Хайфі громадське укриття на декілька вулиць і йти до нього хвилини дві-три. Це багато, ми на тривоги реагуємо спокійніше. Але тому на півночі Ізраїлю ситуація значно гірше, якщо розпочнеться повномасштабна агресія на Ізраїль з півночі”, – зазначив волонтер.

Олексій Демченко розповів, що процеси спротиву агресії в Ізраїлі дуже схожі на ситуацію в Україні.

“Вже зараз, коли перший шок пройшов, країна розуміє, що в нас є 360 тисяч солдатів, яких треба забезпечити. А спочатку була нестача всього, як в Україні: бронежилетів, їжі, зброї. Зараз вже держава включилася на повну. ЦАХАЛ – одна з армій у світі з найкращим постачанням. Тому зараз волонтери допомагають більше з тим, що необхідно: білизна, зубна паста, солодощі, щоб підтримати наших захисників”, – повідомив Олексій.

Зарплата в Армії оборони Ізраїлю складає від півтори тисячі доларів. Всі резервісти після нападу 7 жовтня їхали на свої пункти призначення, з-за цього майже на всіх країни дорогах були пробки. Зараз армія обороняє країну з півдня, півночі і моря. 

“Хто зараз втомився від війни? – Напевно, ті, в кого родичі зараз на першій лінії фронту, вони дуже переживають. Але ми будемо ще довго лікувати травму і постравму після цієї війни, це зрозуміло. Головне, що в людей не зникла віра, що ми переможемо агресора – як в Ізраїлі, так і в Україні”, – підсумував Олексій.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini