Фото Медіацентр Україна – Одеса: Руслана Паробецька – координаторка ініціативи Save Business Now, Віталій Федорів – заступник міського голови Івано-Франківська
30 Серпня, 2023, 09:39

Івано-Франківська область прийняла близько 41 000 ВПО

Як на цей виклик відреагував регіон, на онлайн-брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів заступник міського голови Івано-Франківська Віталій Федорів.

За офіційними даними, в Івано-Франківській області зареєстровано 41 000 внутрішньо переміщених осіб, в яких, за словами Федоріва, дві основні проблеми це житло та робочі місця. Наразі місцева влада не може повною мірою вирішити ці питання.

“Ми не маємо коштів на будування домівок для такої кількості ВПО, а міжнародні партнери неохоче нас підтримують. Навіть якби підтримка була, то житло потрібно людям вже зараз, вони не можуть чекати роками, доки будинки будуть здані у експлуатацію. Щодо забезпечення робочими місцями, наразі Івано-Франківськ пропонує понад 1100 вакансій, але не всі готові прийняти ці пропозиції. Головні причини дві. По-перше, низький рівень заробітної плати – від 8 000 до 12 000 гривень. По-друге, переважна більшість ВПО – це жінки з малими дітьми, за якими потрібно доглядати”, – зазначив посадовець.

Також Федорів відповів на питання релокації бізнесу: “Ми отримали близько 150 заявок щодо релокації з Харкова, Києва, Запоріжжя, Луганщини, Херсона, Миколаєва. 79 компаній переїхали до нашого регіону. Зокрема це підприємства з виробництва мідного кабелю, харчової продукції, косметики, напівфабрикатів та IT-сфера. Місто поки не відчуває великих надходжень до бюджету, адже компанії зареєстровані за старою адресою, проте вони вже надали 346 робочих місць для ВПО”.

Заступник міського голови Івано-Франківська додав, що у місті розробляється проєкт створення індустріальних парків з перспективою залучення великих підприємств, які б забезпечили робочими місцями понад 3000 людей.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini