Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Світлана Жекова, директорка “Будинку Вчених”; Любов Корнійчук, голова одеської обласної організації профспілки працівників освіти та науки України
25 Липня, 2023, 14:55

“Інтер’єри Будинку вчених в осколках скла та металу” – директорка установи

Але суттєвих конструктивних пошкоджень немає. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса, розповіла  коментуючи наслідки атаки Світлана Жекова, директорка “Будинку Вчених”.

“Пошкодження мають кожен зал, вікна, двері, стелі, меблі. Все в уламках скла та металу. Гарно, що не постраждав наш старовинний стіл та рояль, який ми змогли законсервувати. Проте все можна довести до ладу, але нам потрібні інструкції, як діяти. Також ми хочемо зв’язатися з ДСНС, бо через їхні дії також постраждали інтер’єри будинку”, – зазначила директорка.

Любов Корнійчук, голова одеської обласної організації профспілки працівників освіти та науки України розповіла, що до атаки 23 червня Будинок вчених був досить непоганому стані. 10 років тому був повністю реставрований фасад будівлі, в минулому року відремонтовано карниз, який теж сильно постраждав через атаку росії.

Наталя Лаврова, гідеса-краєзнавиця, зазначила, що за офіційними даними, внаслідок удару постраждало 25 пам’яток архітектури.

“Але я гадаю, що насправді їх більше. Постраждали будинок Заблудовського, Помера, школа Столярського. В них повибивало вікна. Будинок Чижевича на воєнному узвозі зруйновано. Люди дуже просять допомоги – технікою та фахівцями”, – розповіла Лаврова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini