4 Липня, 2022, 15:31

Іноземні журналісти хочуть більше доступу до передової та вважають себе обізнаними на подіях в Україні — опитування Медіацентру Україна

Майже всі іноземні журналісти хочуть більше доступу до передової та вважають Міністерство оборони та Збройні Сили доволі закритими. Такими є результати опитування представників іноземних медіа, що проводив Медіацентр Україна. Опитування проводилось шляхом як розсилки анкети базою електронної пошти, так і методом face-to-face наприкінці червня цього року.
На переконання понад 60% іноземних журналістів, поліпшення допуску до передової допомогло б їм краще аргументувати у своїх матеріалах, зокрема, потребу України у важкому озброєнні. Також журналістів цікавлять такі теми, як жінки на війні, доступ на військові бази і шпиталі, висвітлення ситуації у Чорнобильській зоні.
Найбільш відкритими журналісти вважають народних депутатів України, мерів міст та українських дипломатів.
Майже всі представники закордонних медіа оцінили свою обізнаність на подіях в Україні на 4-5 балів за п’ятибальною системою (понад 90% опитаних).
Водночас, серед джерел інформації журналісти назвали дуже різні ресурси – від телеграм-каналів до інформаційних агенцій (найчастіше згадується Укрінформ та його спільний проєкт з Медіацентром Україна). Серед популярих джерел інформації журналісти також називають англомовне видання Kyiv Independent, що свідчить про реальний запит на мовну адаптацію ключових інформаційних повідомлень під представників медіа з різних країн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini