29 Листопада, 2022, 16:20

Ініціатива Grain from Ukraine допоможе не лише країнам, які потерпають від нестачі продовольства, а й українським фермерам – посол МЗС з особливих доручень

Україна запускає ініціативу Grain from Ukraine – згідно з нею до 60 суден з українським зерном мають відправити до найбідніших країн світу, де існує загроза голоду. Програмою передбачено забезпечити зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року. На фінансування вже зібрали 150 мільйонів доларів. Про те, як працюватиме ця ініціатива та чому вона важлива, під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева.

«Завдяки співпраці з нашими партнерами ми плануємо вирішити або спробувати полегшити стан критичного голоду, який зараз панує в деяких країнах і деяких регіонах, і це викликано агресією рф проти України і блокуванням портів, перешкоджанням вільному експорту зернових до різних регіонів. Зернові у першу чергу будуть йти до тих країн, де ситуація з продовольчою безпекою дуже загострилася через агресію росії проти України. Це африканські Ефіопія, Лівія, Алжир, деякі країни Субсахарської Африки, і країни Близького Сходу є в цьому списку. Зараз йде мова про те, що від 1 до 10 суден в місяць будуть виходити зерновим коридором, морськими шляхами з України, щоб підтримати цю ініціативу», — пояснила Ольга. 

Участь у ініціативі вже підтвердили Німеччина, Бельгія, Польща, Канада і США, також програму підтримали World Food Program, Всесвітня продовольча програма ООН. Це початковий пул партнерів, який, як сподівається Трофімцева, буде розширюватись. Програма є позитивним сигналом також для українських аграріїв.

«Будь-яка додаткова можливість експорту, реалізації продукції для наших фермерів на зовнішні ринки за більш-менш конкурентною ціною є важливою, без перебільшення, для їх виживання. Цей аграрний сезон закінчується – дуже непростий. Наступний буде не менш складним. Ініціатива допоможе збувати продукцію та отримувати кошти, щоб готуватися до наступної посівної», — додала Ольга Трофімцева.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini