19 Червня, 2023, 15:00

Інформаційна ізольованість загрожує локальним незалежним медіа

Волинські журналісти зʼясували, що місцеві, лояльні до влади ЗМІ, мають більший доступ до інформації, ніж колеги з незалежних видань. Нерівний доступ до інформації має ознаки тиску на свободу слова і це проблема, яку не можна ігнорувати навіть під час війни. У  Медіацентрі Україна-Львів відбулася панельна дискусія присвячена проблемам в роботі незалежних регіональних медіа. Серед учасників дискусії Мар’яна Метельська і Павло Переведенець, які досліджували це питання в рамках проекту ЮНЕСКО та IWPR.

Тези з дискусії:

Вибірковість у доступі до інформації, коли одним журналістам відмовляють у коментарях, а інші можуть мати безперешкодний доступ до ексклюзивного контенту – створює нездорову конкуренцію між регіональними засобами інформації. В перспективі це може вилитися у маніпуляції з довірою аудиторії, зокрема під час виборів.

Іноземні журналісти мають доступ до інформації більший, ніж колеги з місцевих ЗМІ. Тому доводиться відстоювати рівноправність роботи всіх журналістів. Для цього необхідно посилатися на українське законодавство у сфері свободи слова.

Ігнорування проблеми з доступом до інформації незалежних журналістів загрожує монополією на новини, яка буде в руках ЗМІ, які фінансують олігархічно-політичні групи. Це загрожує свободі слова.

Повний запис дискусії дивіться на YouTube-каналі.

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini