Інфляція під контролем, банківська система є прибутковою – Василь Фурман про фінансову ситуацію в країні
Банківська система разом з Національним банком України надійно тримає фінансову оборону держави. Цілі, які ставив Національний банк перед банківською системою з перших годин війни, – виконуються.
На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Василь Фурман, член ради НБУ.
«Якщо ми говоримо про ті цілі, які ставив Національний банк перед банківською системою з перших годин війни, то вони сьогодні виконуються. Перше – це, наприклад, збереження коштів фізичних та юридичних осіб. Ціль виконується. Загальна сума коштів у банківській системі за дні війни збільшилася більш як на 504 мільярди гривень.Якщо ми говоримо про гривневі вклади фізичних осіб, то вони збільшилися в банківській системі на 44%», – зазначив він
За словами Василя Фурмана, сьогодні бізнес та громадяни України довіряють банківській системі. Відбувається активна співпраця з бізнесом, зокрема, в питанні кредитування.
«Банківська система кредитує. Кредитування зменшується по деяких показниках, по деяких показниках збільшується. Але разом з тим в нас є державна програма 5-7-9, в рамках якої банківська система активно працює разом із бізнесом. За дні війни по програмі 5-7-9 було видано більш як 28 тисяч кредитів позичальникам малого та середнього бізнесу на загальну суму більш як 113 мільярдів гривень», – додав Василь Фурман.
За словами члена ради НБУ, банківська система є прибутковою. Так, прибуток банківської системи за перші чотири місяці склав близько 44 млрд гривень.
Тому, переконаний Василь Фурман, завдяки правильним діям Національного банку, завдяки реформам, які були проведені на банківському ринку протягом 8 років до початку повномасштабної війни, сьогодні вдається тримати надійну фінансову оборону.
«Інфляція під контролем, ми спостерігаємо дезінфляційний тренд. І ми бачили, наприклад, що інфляція у травні складала близько 15%. Тобто це величезний плюс для всіх», – наголосив Василь Фурман.
Крім того, за його словами, Міжнародна фінансова допомога зараз є одним із факторів, який сьогодні допомагає Україні надійно тримати фінансову оборону.
«І ми маємо валютну стабільність, макроекономічну стабільність в нашій державі, в тому числі завдяки нашим міжнародним партнерам. Дефіцит бюджету в цьому році близько 42 млрд доларів, і планово цей дефіцит буде покриватися за рахунок зовнішньої міжнародної фінансової допомоги, без участі емісійного фінансування Національного банку України. Це – величезний плюс для нашої економіки, для банківської системи, для валютного ринку, для макроекономічної стабільності».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini