20 Жовтня, 2023, 12:37

Ігор Семиволос: Ризик поєднання в одному пакеті допомоги від США для України та Ізраїля в тому, що це ставить дві війни в одну площину

В ситуації щодо об’єднання пакета допомоги для України й Ізраїля з боку США треба шукати пояснювальну схему в світі, де схильні орієнтуватися на прості рішення.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив виконавчий директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Поєднання в одному пакеті фінансування для України та Ізраїля в принципі ставить ці дві війни на одну якусь площину. Виходячи просто з природи цих війн, які мають різні причини і різне походження, різні обставини, це ускладнює нам до певної міри відносини з арабськими країнами, мусульманськими країнами і взагалі країнами Глобального Півдня. В цій ситуації нам треба шукати пояснювальну схему в світі, де схильні орієнтуватися на прості рішення, прості схеми. Тобто це серйозний виклик українській дипломатії, і, я сподіваюся, що там це усвідомлюють», – зазначив він.

Водночас Ігор Семиволос вказав на ключові аспекти, які впливають на позицію щодо об’єднаного пакета допомоги Україні та Ізраїлю.

«Тут два, звісно, аспекти. З одного боку, я чудово розумію логіку американської адміністрації, їм треба подолати опір, який виник. Він здебільшого виник не через Україну, а через внутрішньополітичні події в самих США, тобто наближення президентської кампанії і відповідно зростання протистояння між республіканцями та демократами на тлі всіх скандалів з Трампом, і відповідно активні дії трампівської меншості навіть серед республіканської партії. І це поєднання, воно має як мінімум переконати значну кількість республіканців, а республіканці традиційно підтримують Ізраїль, якраз проголосувати пакет. З іншого боку, ситуація доволі серйозна з точку зору комунікації з арабським світом або, умовно кажучи, з Глобальним Півднем», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini