Фото з відкритих джерел
24 Лютого, 2023, 14:58

Ідентифіковано 16 тисяч українських дітей, депортованих до росії, 400 віддали в родини, є випадки зміни персональних даних — Катерина Рашевська

Проблема з ідентифікацією українських дітей, яких було примусово вивезено до росії, залишається найактуальнішою для держави. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила експертка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.

«Нами зафіксовані дані, коли вони змінювали персональні дані дітей, наприклад, під час вивезення у так звані „табори перевиховання“ задля того, щоби не отримувати згоду батьків. Вони фактично дописували дітям вік, потім переміщували на територію Криму. Дитина там утримувалася, не маючи змогу повернутися, оскільки відповідно до їхніх документів вона більше не була дитиною, а її свобода пересування була протиправно обмежена російською федерацією. Є також дуже маленькі діти, які через отримані травми просто не в змозі згадати свої імена і їх можна назвати будь-як. Ми маємо проблему з ідентифікацією — і це перша проблема, яка стоїть перед державою, яку потрібно вирішувати. Ми вже маємо 16 тисяч ідентифікованих дітей. У 2022 році в російські родини було відправлено 400 дітей», — повідомила Рашевська.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini