Сергій Братчук, голова Громадської ради при ОВА, Медіацентр Україна — Укрінформ
15 Червня, 2023, 15:42

Холерної палички в регіоні не виявлено – Сергій Братчук спростував фейки щодо епідеміологічної ситуації  та повідомив про стан води на Одещині

Проблем з питною водою на Одещині немає, всі показники в нормі. Проби морської води також покращилися.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Сергій Братчук, голова Громадської ради при ОВА.

«З водою в Одесі все не просто нормально, а всі показники, які є стандартними, вони відповідають нормам. Що стосується морської води, теж беруться проби. Вони стали чистішими. Наразі ті фейки, які розповсюджували щодо ситуації у Чорному морі, – епідемії і холери у нас немає, холерної палички також в регіоні не виявлено. Ситуація під контролем, епідеміологічна ситуація відслідковується», – пояснив Сергій Братчук.

Водночас він зазначив, що керівником області визначено 12 закладів, які в разі необхідності реагуватимуть на ті ризики, які існують у зв’язку з можливими інфекційними хворобами. А в разі необхідності, всі заклади системи охорони здоров’я регіону будуть долучені до цієї роботи.

Водночас Сергій Братчук наголосив, що після підриву Каховської ГЕС, в регіоні заборонено відвідувати пляжі та купатися.

«Наразі ми говоримо про те, що в регіоні тимчасово заборонено наближатися до води, відвідувати пляжі, тим більше купатися. Тому що ситуація є вкрай складною. Вона така створилася після терористичного акту російської федерації щодо Каховської ГЕС, коли вода з Каховського водосховища, з Дніпра хлинула сюди», – пояснив він.

Крім того, Сергій Братчук зауважив, що після катастрофи на Каховській ГЕС спостерігалося опріснення солоної води. Але, за його словами, ситуація є контрольованою, і вона наразі теж починає мати позитивну динаміку змін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini