17 Серпня, 2023, 16:08

Громадянам Румунії рекомендують не розповсюджувати відео роботи українського ППО – експерт

На думку Клаудіу Діджерату, незалежного експерта та доценту історичного факультету Бухарестського університету, у Румунії повинне бути “чітке правило не публікувати такі відео”. Про це він експерт розповів на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса.

Так він прокоментував відео роботи українського ППО біля Ізмаїлу та Рені, яке 16 серпня виклали в мережу румунські користувачі. Посольство Україні у Румунії вже закликало громадян Румунії не робити цього.

“Ми вже чуємо в Румунії рекомендації не робити таке у майбутньому. Я впевнений, що мешканці Румунії запам’ятають цей урок. Для нас доволі нове, коли конфлікт такого масштабу відбувається так близько біля наших кордонів. Але ми швидко вчимося. Вже з’явилися рекомендації громадянам Румунії не знімати та не розповсюджувати відео роботи українського ППО” – зазначив експерт. 

Він додав, що через активність росії у Чорному морі та обстріли українських портів на Дунаї виросли ризики для румунських суден, проте в Румунії готові реагувати, якщо повітряний простір країни буде порушений.

“Є ризики, які складно контролювати, як, наприклад, падіння уламків ракет. Але якщо буде загроза порушення кордону, ми відреагуємо”, – додав доктор Діджерату.

Також він розповів, що минулого року російський дрон зайшов у повітряний простір Румунії та долетів до Сербії. ППО Румунії контролювало його переміщення, але не бачило загрози для безпеки країни.

Фото Медіацентр Україна – Одеса: Клаудіу Діджерату, незалежний експерт та доцент історичного факультету Бухарестського університету

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini