Василь Фурман, заступник голови Ради Національного Банку України у Медіацентрі Україна
1 Серпня, 2022, 13:42

Готівковий курс долара найближчим часом має зрівнятись із безготівковим, однак протягом року валюта дорожчатиме — Фурман

Готівковий курс долара найближчим часом має відкотитись до позначки, близької до зафіксованого Нацбанком курсу на безготівковому ринку.  Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Василь Фурман, заступник голови Ради Національного Банку України. 

«Якихось макроекономічних підстав, щоб готівкова гривня, як ми бачили на минулому тижні, послабилась, не було. Це було більше психологічний фактор з боку покупців, який розігнаний спекулятивно продавцями небанківських фінансових установ. Я переконаний в тому, що гривня посилиться. Сьогоднішній безготівковий  курс, який зафіксований 36.6 (грн за дол. США — ред.), він є максимально наближений до ринкового. І готівкова гривня має плюс-мінус коливатись в цих межах», — пояснив Фурман. 

Однак, до кінця року, на думку заступника голови ради НБУ, курс валют в Україні продовжить зростати.   

«За 5 місяців війни ми надрукувати більше 25 млрд грн для фінансування державних видатків. Мінфіну треба шукати інші джерела фінансування. Тому що будь який друк гривні негативно впливає на інфляцію, на девальваційні очікування», — розповів Василь Фурман.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini