Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, Медіацентр Україна
1 Листопада, 2022, 12:46

Голосування України в ООН використали, щоб розіграти політичну карту напередодні виборів у Кнесеті — Посол України в Ізраїлі

Голосування України за проєкт резолюції щодо недопущення ядерної зброї на Близькому Сході використали, щоб розіграти політичну карту напередодні виборів у Кнесеті. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

«В цьому проєкті резолюції згадується Ізраїль лише один раз. З точки зору того, що країни, які підтримують цю резолюцію, закликають, щоб держави, які володіють ядерною зброєю, її позбулися. Ми проголосували за проєкт резолюції, як голосували останні 20 років. Але вчора в ізраїльські пресі був величезний галас, що Україна зраджує Ізраїль, що це ніж в спину. Це приклад, як політики використовують подібні ситуації, щоб дискредитувати нашу країну. Мовляв, ви нас не підтримуєте, і це гарний привід не постачати вам озброєння»,  — пояснив Євген Корнійчук.

За словами Посла, дипломати зробили все, щоб пояснити позицію України в Ізраїлі.

«Наші аргументи були прості, ми вчора декілька разів виступали в пресі, говорили, що, по-перше це попередня резолюція, по-друге, що Україна одна з перших країн позбулася ядерної зброї і виступає за денуклеаризацію у всьому світі, по-третє, Ізраїль ніколи не визнавав,  що має ядерну зброю. Але всі ці аргументи на фоні гарно зрежисованої антиукраїнські кампанії мали певний ефект, але недостатній. Напередодні виборів українську карту намагаються використати абсолютно  всі: і праві, і ліві»,  — заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі.

Нагадаємо, 1 листопада в Ізраїлі розпочалися позачергові  вибори до Кнесету XXV скликання. Це вже п’яті вибори за останні чотири роки.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini