15 Березня, 2022, 12:26

Генпрокурор: В Україні створять міжвідомчу групу, щоб арештувати майно воєнних злочинців

В Україні створять спеціальну міжвідомчу робочу групу, яка співпрацюватиме з такими ж міжвідомчими групами в ЄС і США, щоб знаходити і арештовувати майно і власність воєнних злочинців на користь України. 

Про це повідомила Генеральний прокурор  України Ірина Венедіктова під час брифінгу у Медіацентрі “Україна”. 

До групи увійдуть представники різних правоохоронних і державних органів.

“Така сама група є по ЄС і США, щоб ми знаходили і заарештовували власність і майно воєнних злочинців, аби ми потім могли конфіскувати його до  бюджету України, для відбудови нашої держави”, — сказала Генпрокурор. 

Крім того, за її словами, українські правоохоронці працюють із жертвами воєнних дій Росії. 

“Ми все робимо з нашими прокурорами, що зареєструвати біженців і жертв війни, опитувати, дати їм статус у кримінальних справах. Бо моя мета, щоб всі українці отримали компенсації, щоб кожен громадянин, хто втратив своїх родичів, майно, хто відчуває цей жах війни, отримав компенсацію”, — додала Ірина Венедіктова.

Генпрокурор зазначила, що в Україні діє спеціальний ресурс для документування доказів злочинків Росії — https://warcrimes.gov.ua/ 

“Там ми реєструємо докази, як по наших кримінальних справах, в нас понад 2 тисяч кримінальних справ тепер.  Так і для міжнародного кримінального суду з яким ми дуже тісно співпрацюємо”, — зазначила Венедіктова. 

Нагадаємо, у Львові працює Медіацентр «Україна», який має допомогти медіа у висвітленні війни, яку розв’язала росія проти українського народу. Медіацентр надаватиме інформаційну підтримку журналістам, які зараз працюють у Львові та  області. Щодня тут проводитимуть брифінги урядовців, міжнародних партнерів та активістів зі Львова та інших міст України.