
Гендерна рівність у медичних закладах впливає на якість допомоги пацієнтам – дослідження
Минулого року Європейська коаліція боротьби з туберкульозом разом із Центром громадського здоров’я МОЗ України провела дослідження щодо вивчення аспектів гендер, рівності та інклюзії на робочому місці серед медичних працівників, які беруть участь у протидії туберкульозу. Висновки показали, як гендерна політика в закладах впливає і на умови праці, і безпосередньо на наданні допомоги.
Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна повідомила Юлія Каланча, виконавча директорка БФ «Європейська коаліція боротьби з туберкульозом».
За її словами дослідження дало змогу подивитися на проблему ширше – не лише з позиції пацієнтів, а й з урахуванням викликів, з якими стикаються медичні працівники. У ньому взяли участь працівники протитуберкульозних закладів, фтизіатри, лікарі первинної ланки, представники влади, громадянського суспільства та освітніх установ.
Водночас, зазначила вона, висновки вказали на прямий звʼязок гендерної політики на робочому місці з якістю наданих пацієнтам послуг.
«Висновки підтвердили, що гендерна політика на робочому місці впливає не лише на умови праці, а й на якість послуг, які отримують пацієнти. І якщо в самих медичних закладах немає рівних можливостей, культури поваги та недискримінації, то це прямо відображається на тому, як надається допомога», – зазначила Юлія Каланча.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini