Ґаель Весьєр
23 Листопада, 2023, 17:56

Франція перебудовує систему допомоги Україні з короткотермінової на стратегічну – посол Франції

З Одесою пов’язані неабиякі надії, тому що саме через її порти проходять гуманітарні коридори, через які світовий ринок успішно отримує українське зерно. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ґаель Весьєр.

“Франція від початку повномасштабного вторгнення була і є пліч-о-пліч з Україною, надаючи їй підтримку в  гуманітарній сфері, співпрацюючи з різними неурядовими організаціями, і загалом розвиваючи всілякі формати підтримки на загальнодержавному рівні. І ми маємо продовжувати цю роботу надалі”, – запевнив пан посол.

Під час свого візиту французька делегація відвідала порт, провела зустрічі з керівництвом міста та області, військовим керівництвом в регіоні, а також відвідала виші і музеї Одеси.

“У військовий сфері наша підтримка має дуже тісний послідовний характер. Ми співпрацюємо зі Збройними силами України, з міністерством оборони України, в нас велика програма постачання протиповітряної зброї, в тому числі і в Одесу, що особливо важливо напередодні зими”, – підкреслив Ґаель Весьєр.

Посол зазначив, що крім військової підтримки Франція зараз активно допомагає і українським рятівникам з різною технікою, починаючи з пожежних машин і закінчуючи плавзасобами. 

Особливе значення пан посол приділяє увагу співпраці у сфері захисту культурної спадщини.

“Ми підтримуємо художній музей Одеси. Нещодавно реалізували проєкт з підготовки  спеціалістів в цій царині, ми надаємо стипендії як одеським викладачам, так і студентам, як у сфері гуманітарних, так і точних наук. Не дивлячись на війну, таким чином ми вже сьогодні думаємо про майбутнє і такими зусиллями намагаємось готувати його”, – запевнив Ґаель Весьєр.

“Наша допомога Україні та українцям не закінчиться, тому що ми бачимо наше майбутнє спільним – разом з нами у Європейському Союзі”, – підсумував посол.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini