Формування доброчесності: які програми сьогодні реалізуються серед школярів та молоді
Задля поширення теми доброчесності серед школярів та молоді Офіс доброчесності НАЗК реалізує низку проєктів. Зокрема, це проєкти «Прозора школа» та «Прозорі університети».
Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Альона Хилько, проєктна менеджерка Офісу доброчесності НАЗК.
«Ми працюємо з учнями від першого класу по одинадцятий, також моя колежанка працює на проєкті «Прозорі університети» як зі студентами, так і з викладачами, і навіть з ректорами цих університетів», – зазначила вона.
Альона Хилько наголосила, що робота з усіма учасниками освітнього процесу дуже важлива, позаяк необхідно, аби діти та молодь, які наразі стоять на шляху формування свого життя та набувають певного досвіду, мали якомога більше доброчесних практик та поведінки.
Так, у межах проєкту «Прозора школа» реалізація практик доброчесності відбувається за допомогою формального та неформального навчання як для педагогів, так і для учнів шкіл всієї України. Цільова аудиторія – учні, вчителі, директори шкіл. Для всіх представників цільової аудиторії є відповідний навчальний контент.
«Ми мали пілотний проєкт, який має назву «Освітній навігатор». Це порадник, посібник для директорів шкіл, як розбудувати, як трансформувати заклад освіти на засадах прозорості, доброчесності та відкритості. Зараз за цим посібником, за цими рекомендаціями ми проводимо тренінги в різних регіонах України», – зазначила вона.
Альона Хилько зауважила, що в Україні вже відкрито 15 хабів доброчесності, острівки доброчесності в регіонах, які допомагають популяризувати навчальний контент і працювати зі школами.
Для учнів рамках програми є чимало навчально-методичних матеріалів, які складаються з інтерактиву, ігор, відео, різних додатків.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini