Олена Шуляк
Олена Шуляк, голова партії «Слуга Народу», голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Медіацентр Україна-Укрінформ
28 Лютого, 2023, 16:45

Фізичні особи зможуть подавати заявки на компенсацію житла під час воєнного стану, протягом року після та у деяких випадках ще пізніше — Шуляк

Через обмежену кількість фінансових ресурсів держави компенсації за зруйноване майно у першу чергу отримають фізичні особи, а вже пізніше — бізнес. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила голова партії «Слуга Народу», голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Під компенсацію підпадає житло, яке було, по-перше, зруйноване під час війни. Заявки будуть прийматися від громадян під час дії воєнного стану та протягом року після його припинення. Але ми розуміли, що навіть коли закінчиться воєнний стан, можуть бути ситуації, пов’язані з різними руйнуваннями, замінуваннями, розмінуваннями. Тому ми передбачили можливість, що те житло, яке може бути зруйновано, коли закінчиться війна, все одно такі люди зможуть отримувати компенсацію», — повідомила Шуляк. 

Як зазначила голова партії, люди зможуть отримати житловий сертифікат, якщо це стосується квартири, яку неможливо відремонтувати, або багатоквартирний будинок не підлягає капітальному ремонту чи відновленню. Приватний сектор отримає житловий сертифікат або, на вибір, цільові гроші, які будуть використані на придбання будівельних матеріалів або на виконання будівельних робіт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini