Фото Медіацентр Україна – Одеса: Хенрі Ванханен, військовий експерт, науковий співробітник Фінського інституту міжнародних відносин у Гельсінкі
11 Липня, 2023, 15:26

Фінляндія зможе передати Україні F/A-18 не раніше 2024-2025 років – фінський військовий експерт

Але на той час вони вже будуть застарілими. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Хенрі Ванханен, військовий експерт, науковий співробітник Фінського інституту міжнародних відносин у Гельсінкі.

Він зазначив, що дискусія щодо можливості передати Україні точиться у Фінляндії вже кілька місяців, це питання підняв ще колишній міністр оборони країни.

“Але я не впевнений, що зараз ми можемо передати ці літаки Україні. Скоріше за все, це може бути лише у 2024-2025 році, коли завершиться модернізація фінських ВПС. І зазначу, що на той час ці літаки вже будуть застарілими, і їх модернізація потребуватиме значних інвестицій. А Україні допомога потрібна вже зараз”, – зазначив експерт.

Він додав, що зараз краще наполягати на постачання Україні літаків F-16, вони були б більше корисними.

“Можливо, ми б теж їх могли передати. Але вже зараз ми можемо навчати ваших пілотів, йдеться обговорення такої можливості. У нас дуже гарні тренажери і для цих тренувань є всі умови”, – додав фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini