Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
25 Квітня, 2023, 15:10

Федір Веніславський: Зізнання «вагнерівців» – додатковий аргумент для притягнення рф до відповідальності за скоєні злочини

Публічне зізнання «вагнерівців» може стати додатковим аргументом для того, щоб росію в цілому і її військово-політичне керівництво, і керівництво злочинної організації «Вагнер» притягати до відповідальності в міжнародних судах і в судах України.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Він зауважив, що українське правосуддя проводитиме свою роботу на підставі публічних зізнань. Відповідні відомості вносяться в реєстр досудових розслідувань, проводяться відповідні слідчі дії. 

«Але це можливо лише в рамках тих доказів, які дозволяє зібрати ситуація з війною в Україні. Допитати цю особу на території рф ми не можемо ні політично, ні юридично. Тому зараз казати про результати сенсаційних зізнань, які будуть вже мати безпосередньо юридичне оформлення, на превеликий жаль, я не можу», – пояснив народний депутат.

Водночас політик наголосив, що злочини рф проти людяності, воєнні злочини, крім українського правосуддя повинні розглядатися відповідними міжнародними інституціями. 

«Тому це два паралельні процеси, які один одного не виключають. Ми робимо те, що можемо робити в ситуації воєнного стану і в тих правових рамках, якими ми рухаємося. А міжнародні інституції роблять свою справу. Безперечно для нас важливо, щоб максимальна кількість експертів залучалася до таких резонансних заяв і вони мали можливість, в тому числі в рамках міжнародно-правової допомоги допомагати і Україні, і Міжнародному кримінальному суду притягати таких негідників до відповідальності».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini