Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010)
7 Червня, 2023, 15:28

F-16 у поточному контрнаступі брати участь не будуть, Україна застосує армійську авіацію – експерт

Окрім того, українським силам оборони стали б в пригоді інші літаки – F/A-18 Hornets чи шведські Gripen. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010).

“F-16 у контрнаступі брати не будуть, Україна застосує свою армійську авіацію. Окрім того, Україні краще не концетруватися на F-16, нам би краще отримати F/A-18 Hornets, які готова нам передати Австралія. Також вони є в Іспанії та Фінляндії. Ці літаки можна використовувати і як штурмовики і винищувачі, вони більш потужні та більш пристосовані під наші аєродроми та шоссе. Також добре би отримати шведські Gripen, вони дешевше за F-16 та пристосовані для посадки на шоссе”, – зазначив експерт.

Він заявив, що в Австралії “велика українська діаспора, та є відставні пілоти, які готові допомогти”.

За словами Романенка, українським військам для контрнаступу потрібні додаткові засоби ППО, які б могли знищувати ворожу авіацію.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini