Фото з відкритих джерел
16 Травня, 2023, 15:13

F-16 дозволить захистити Україну від повітряного тероризму росії – Юрій Ігнат

Літак F-16 зможе відігнати подалі від українських кордонів російську авіацію, яка сьогодні запускає по країні керовані авіабомби, а також інші засоби ураження. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зокрема зазначив, що літак F-16 дозволить закрити великий спектр задач.

«Розраховуємо саме тим типом легкого, простого в експлуатації винищувача замінити увесь парк наших літаків. Сьогодні в нас чотири основних типи: Су-24М, Су-25, МіГ-29 та Су-27. Багатоцільовий винищувач F-16 спроможний виконувати увесь спектр завдань, які виконують ці чотири типи винищувачів. Так, можливо не так потужно, але за рахунок модернізації, за рахунок високоточного озброєння він може зробити дуже багато корисних речей для України у захисті нашої держави», – пояснив він.

Крім того, Юрій Ігнат підкреслив, що F-16 дозволить захистити Україну від повітряного тероризму, який сьогодні здійснює рф, та допоможе відігнати російську авіацію подалі від українських кордонів.

«F-16 може бути розташований авіаційними підрозділами, тобто ланками, парами, бути розосереджений, як і зараз працює авіація по всій території нашої країни на десятках оперативних аеродромів, які ми маємо. І відповідно реагувати на загрози на тому чи іншому напрямку буде пара, чи ланка літаків в залежності від загрози, буде вилітати та знищувати такі види повітряних цілей як крилаті ракети та дрони. Це перше, для чого нам потрібен цей літак – для того, щоб захиститись від повітряного тероризму росії», – додав він. 

Юрій Ігнат пояснив, що літак  F-16 потрібен і для підтримки наземних військ.  Також він зазначив, що F-16 спроможний завдяки своєму потужному озброєнню «повітня-поверхня» працювати по різних цілях, зокрема і по віддалених. Крім того, літак має ракети, які здатні працювати по надводних цілях.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ наголосив, що вже є пілоти, які одразу після ухвалення рішення про надання Україні цього літака, зможуть вирушити на навчання в ті країни, які згодилися надати для цього майданчики. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini