17 Травня, 2022, 14:09

Естонія зголосилася відновлювати Житомирську область – Олена Кондратюк

Українські парламентарі здійснили візит вдячності до країн Балтії. Під час візиту народні депутати обговорили з іноземними партнерами проблемні питання за п’ятьма напрямками.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Олена Кондратюк, заступниця голови Верховної Ради України.

«Це країни Балтії – перші країни, які заявили, що росія – це країна-терорист. Також Литва і Латвія надали зброю, завдяки якій Україна вистояли в перші дні війни . Під час візиту ми також порушили питання адвокатування вступу України до ЄС. Саме ці країни пройшли цей шлях і вони розуміють, які проблеми треба вирішувати. У ВРУ вже створена робоча група, яка має поетапний план кандидатства до ЄС», – сказала вона.

Народний депутат підкреслила, що на порядку денному також питання створення міжнародного трибуналу та документування всіх злочинів росії: «Латвія, Естонія та Литва вже надали нам 14 експертів, щоб можна документувати всі злочини агресора».

«Саме ці країни надали велику гуманітарну допомогу – вони прихистили понад 120 тисяч українців. Здебільшого, це жінки та діти. В усіх трьох країнах досить потужна підтримка наших переселенців. Країни Балтії забезпечили наших внутрішніх переселенців всім необхідним, гарантують освітній процес для дітей. Ви ніде не побачите тимчасового житла – всі українці розселені по будинках», – зазначила вона.

Олена Кондратюк наголосила, що під час візиту було проведено ряд потужних дискусій щодо подальшої допомоги Україні у відбудові нашої держави. Естонія вже обрала Житомирську область для відновлення.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini