20 Квітня, 2023, 15:00

Естонія надала Україні «джавеліни» ще до початку повномасштабного вторгнення – Посол Естонської Республіки в Україні 

Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ще до початку повномасштабного вторгнення ми бачили, що щось наближається, і якщо це відбудеться, ми повинні допомогти українцям. Аби вони були готові до такого розвитку подій, аби вони могли стримувати просування росії. Ми вже бачили, що члени Альянсу почали озброювати Україну потроху. Ми почали надавати протитанкову зброю, таку як Javelin, за п’ять днів до початку повномасштабного вторгнення. Я відвідував аеропорт «Бориспіль» і я особисто супроводжував першу партію протитанкових ракет, яка прибула до України», – наголосив він.

Каймо Кууск зазначив, що відсоток наданого обладнання для протистояння російським окупантам в Україні становить 1% від ВВП Естонії.

«Ми надавали гаубиці, ми надавали боєприпаси, стрілецьку зброю, десятки тисяч одиниць стрілецької зброї, ми надавали спорядження. Також ми побудували польові госпіталі, в яких врятували тисячі українських військових. Ми надали багато обладнання. Якщо виразити це у відсотках, то це дорівнювало б 1% від нашого ВВП».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini