Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ілля Куса, аналітик Українського Інституту Майбутнього
31 Травня, 2023, 13:28

Ердоган не буде змінювати свою політику стосовно російсько-української війни — експерт

Туреччина буде залишатися нейтральною, це вигідно для країни. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Ілля Куса, аналітик Українського Інституту Майбутнього.

Експерт зазначив, що під час президентських виборів у Туреччини з боку суспільства не було запитів на зміну зовнішньо політичного вектора країни та позицію стосовно російсько-української війни.

“Для Туреччини вигідно балансувати у трикутнику Україна-pосія-Захід. Завдяки цьому країна зберігає торговельно-економічні відносини з Заходом, Україною та Росією. Також Туреччина буде автоматично включена в будь-які мирні перемовини на собі, якщо вони будуть. І країна хоче замкнути ці перемовини на собі, адже зараз вони гарант будь-яких угод України та росії – “Зернової угоди”, наприклад”, – додав аналітик. 

Він зазначив, що завдяки “зерновій угоді” Туреччина підвищує свій статус на міжнародній арені, як країни, яка розв’язує проблему голоду у країнах Африки.

“Окрім цього, нейтральний статус дозволяє Туреччині заробляти – торгувати з росією, будувати газові хаби, зберігати стосунки з росією в плані забезпечення безпеки у Сирії, а також бути посередником в мирних перемовинах між Вірменією та Азербайджаном”, – додав Ілля Куса.

Аналітик підсумував, що Ердоган завжди казав, що його позиція на війну правильна, і турецьке суспільство цю думку поділяє.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini