Юрій Ковальов, режисер, Фагот, лідер гурту «ТНМК», Петро Котін, президент ДП «НАЕК «Енергоатом», Медіацентр Україна - Укрінформ, 12 липня
12 Липня, 2022, 13:51

Енергодар – це Україна: в Києві відбулась презентація кліпу на підтримку працівників окупованих атомних станцій

В Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулася презентація кліпу гурту Танок на майдані Конго «Енергодар – це Україна!». Відеоробота створена спільними зусиллями НАЕК «Енергоатом» та гурту «ТНМК» і присвячена незламності героїв Запорізької АЕС та всіх окупованих територій. Режисером кліпу став Юрій Ковальов. 

Петро Котін, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» наголосив, що працівники атомної електростанції, які працюють під окупацією, щодня здійснюють подвиг, рятують від смертельної небезпеки Україну і світ, навіть під автоматними дулами ворога. 

«Хочу подякувати гурту ТНМК за їхню ініціативу та цей кліп. У відео вони втілили наше прагнення показати світу показати правду, яка відбувається на Запорізькій атомній станції. І той подвиг, який щодня здійснюють працівники цієї станції та прилеглих міст. Щоб кожен розумів важливість цієї роботи для України та всього світу», – сказав він. 

За словами Котіна, росіяни викрадають персонал, вбивають працівників атомної станції, створює такі умови, за яких неможливо працювати. Але персонал станції не здається, працює і продовжує забезпечувати роботу станції та видавати електроенергію. 

Нещодавно окупанти жорстоко побили працівника Запорізької АЕС Андрія Гончарука, який помер у лікарні. Також росіяни вдерлися до помешкання Сергія Швеця, з автоматних черг розстріляли його за проукраїнську позицію. Лише дивом він лишився жити. 

«Персонал працює в нелюдських умовах. Підтримка дуже важлива для них. Вся Україна з вами, вся Україна за вас. ЗСУ поруч і ми скоро прийдемо, звільнимо вас від цих загарбників. 95% людей на окупованих територіях підтримують Україну, саме тому їм так важко в тих умовах», – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом». 

Фагот,  лідер гурту «ТНМК» розповів, що кліп знімали дуже швидко, з усвідомленням того, як наразі важко українцям під час бойових дій, а особливо тим, хто знаходиться під окупацією росії. 

«Ми цією піснею і кліпом намагаємось докричатися через брехню окупанта – ми про вас не забули. Україна вас не кине ніколи. Всі працюють над тим, щоб всі території якомога швидше були деокуповані. Ми заспівали саме про Енергодар, бо зараз це місто під окупацією, працює заради всіх нас. Ніхто не міг уявити, що буде коли варвари захоплять найбільшу ядерну станцію в Європі», – сказав співак. 

Юрій Ковальов, режисер.подякував усій команді, яка працювала над відео та наголосив, що ідея зйомок належала «Енергоатому»: «Я був шокований, коли у новинах почув, що мешканці Енергодару не пустили озброєну армію окупанта в місто. Я побачив відео, як вони голими руками зупиняли ці танки. Чи можна собі таке уявити? Після цього я зрозумів – Енергодар – це символ, це прапор, за яким стоять всі окуповані території і всі люди, які живуть там».

В основі відеороботи головний герой – працівник атомної станції, якого захоплюють в полон та розстрілюють російські солдати. Однак, він лишається живий. В нього на тілі багато військових жетонів, на яких написані назви українських окупованих міст, всі жетони розстріляні, але врешті решт, над Запорізькою АЕС та всіма містами замайорить український прапор.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini