Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ольга Кошарна, кандидатка хімічних наук, незалежна експертка з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, екс-членкіня Колегії Держатомрегулювання України
21 Червня, 2023, 12:53

Енергоблоки ЗАЕС не зможуть виробляти електроенергії ще декілька років після деокупації – експертка

Станція досі підключена до єдиної енергомережі, проте зараз лише споживає електроенергію. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Ольга Кошарна, кандидатка хімічних наук, незалежна експертка з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, екс-членкіня Колегії Держатомрегулювання України.

“Станція досі підключена до енергосистеми України. Проте шість енергоблоків не виробляють енергію, а споживають її через високовольтну лінію. Якщо цю лінію буде пошкоджено, що вже було декілька разів, на станції починають працювати резервні дизельні генератори. Енергоблоки з ЗАЕС не зможуть виробляти енергію через підрив дамби Каховської ГЕС, тому що електростанції не буде вистачати води”, – зазначила Ольга Кошарна.

Також вона додала, що для того, щоб станція знову виробляла електроенергію, потрібно буде декілька років на перевірку усіх систем, розмінування території станції тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini