Еміне Джапарова, заступниця Міністра закордонних справ УкраїниМедіацентр Україна-Укрінформ
Еміне Джапарова, заступниця Міністра закордонних справ УкраїниМедіацентр Україна-Укрінформ
3 Травня, 2023, 14:30

Еміне Джапарова:  Під час Євробачення заплановано 24 проєкти для промотування України

В рамках пісенного конкурсу Євробачення Україна проведе 24 проєкти підготованих Українським інститутом. 19 з них будуть в колаборації з різними британськими організаціями та митцями.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Водночас вона зазначила, що Велика Британія виділила три мільйони фунтів стерлінгів для того, щоб в рамках Євробачення були реалізовані українські проєкти.

«Велика Британія виділила три мільйони фунтів стерлінгів для того, щоб ми могли провести українські проєкти. Для того, щоб Україну бачили, про Україну дізналися. При чому не просто крізь свято, тому що ми знаємо, що Євробачення здебільшого фокусується на музиці, на святі, але в тому числі по тих викликах, які є сьогодні. Три тисячі безкоштовних квитків українцям буде надано британською стороною в рамках промоційних заходів, щоб ті люди, які сьогодні не в Україні або проживають у Великій Британії та в країнах поряд, могли відвідати цей пісенний конкурс», – зазначила вона.

Еміне Джапарова наголосила, що в плануванні роботи та в реалізації проєктів намагалися дуже практично підійти до комплексної промоції України в усіх напрямках. 

Зокрема, з 3 по 14 травня в Ліверпулі буде діяти український бульвар під назвою Discover Ukraine, в рамках якого серед 20 шале 6 будуть присвячені суто Україні. Три з них про кухню, про моду та один, присвячений промоції України.

«Ми запартнерились з українськими відомими дизайнерами, зокрема магазином I AM VOLIA, який знаходиться в Лондоні та зібрав найкращих українських дизайнерів. Вони будуть представляти різний мерч, який презентує Україну. Для того, щоб всі, хто відвідуватиме цей бульвар, змоги придбати те, що символізує сучасну Україну, гідну, вільну Україну», – додала вона.

В рамках промоційних заходів йтиметься і про українську кухню. Так, за словами Еміне Джапарової, Євген Клопотенко готуватиме борщ з копченими грушами та готуватиме кримськотатарські чебуреки. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini