Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, Медіацентр Україна - Укрінформ, 8 липня
8 Липня, 2022, 14:46

Експертна рада МКІП опублікувала список рекомендацій, як долати наслідки русифікації

Про це в Медіацентрі Україна  – Укрінформ повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

За його словами, нещодавно пройшло перше засідання Експертної ради. Його результатом стало напрацювання списку рекомендацій, як варто боротися з наслідками русифікації та тоталітаризму в Україні. 

«Експертна рада МКІП з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму  надала рекомендації, а в своїй діяльності Рада може лише надавати рекомендації, при усуненні з публічного простору російських чи радянських символів тоталітарної політики необхідно враховувати такі критерії – міру та наслідки участі політичного діяча в реалізації російсько-імперської , радянської політики, внесок особи в розвиток української культури, ставлення особи до української ідентичності», – сказав міністр культури. 

Не доцільним є використання у публічному просторі назв чи символів, пов’язаних з російською імперською чи радянською політикою, яке спрямоване на підкорення України та інших злочинів режиму, назви, що не пов’язані з українською історією, особами, що брали безпосередню участь у переслідуваннях учасників боротьби за незалежність, здійсненні політичних репресій та інших злочинів імперського та тоталітарного режимів, особами і подіями, що були міфологізовані імперською та тоталітарною пропагандою і до сьогодні використовуються російською пропагандою на поширення власних наративів.

За словами Ткаченка, Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала колективу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського розглянути на зборах трудового колективу питання щодо відмови від імені Чайковського у назві навчального закладу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini