Експертна рада МКІП опублікувала список рекомендацій, як долати наслідки русифікації
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, нещодавно пройшло перше засідання Експертної ради. Його результатом стало напрацювання списку рекомендацій, як варто боротися з наслідками русифікації та тоталітаризму в Україні.
«Експертна рада МКІП з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму надала рекомендації, а в своїй діяльності Рада може лише надавати рекомендації, при усуненні з публічного простору російських чи радянських символів тоталітарної політики необхідно враховувати такі критерії – міру та наслідки участі політичного діяча в реалізації російсько-імперської , радянської політики, внесок особи в розвиток української культури, ставлення особи до української ідентичності», – сказав міністр культури.
Не доцільним є використання у публічному просторі назв чи символів, пов’язаних з російською імперською чи радянською політикою, яке спрямоване на підкорення України та інших злочинів режиму, назви, що не пов’язані з українською історією, особами, що брали безпосередню участь у переслідуваннях учасників боротьби за незалежність, здійсненні політичних репресій та інших злочинів імперського та тоталітарного режимів, особами і подіями, що були міфологізовані імперською та тоталітарною пропагандою і до сьогодні використовуються російською пропагандою на поширення власних наративів.
За словами Ткаченка, Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала колективу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського розглянути на зборах трудового колективу питання щодо відмови від імені Чайковського у назві навчального закладу.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini