15 Вересня, 2023, 16:58

Експертка озвучила загрози від можливої співпраці путіна та Кім Чен Ина

Окрім проблеми постачання боєприпасів, які росія може використовувати у війні проти України, проблема зустрічі путіна та Кім Чен Ина і їх можливої співпраці значно ширша. Позаяк це ще й проблема для країн регіону та світу.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталя Плаксієнко-Бутирська.

«Це проблема для країн регіону, тому що в разі, якщо будуть передані певні технології, і Південна Корея, наприклад, розглядає, що це буде співпраця, наприклад, у вигляді якоїсь передачі розвідувальних даних, чи в разі допомоги запустити супутник-шпигун – буде можливість у Північної Кореї отримати більше даних, шпигувати за країнами, які знаходяться в регіоні. Якщо це буде долучення до російських якихось джерел з розвідувальних даних, це в будь-якому випадку теж посилить цю країну. Це створює напругу на Корейському півострові, це дає додаткові можливості Північній Кореї і далі вдосконалювати свою ракетно-ядерну програму і таким чином, і шантажувати світ», – пояснила вона.

Експертка також акцентувала на тому, що Північна Корея не йде на те, щоб вести розмови і не схиляється до того, щоб денуклеаризувати свої можливості, а, навпаки, їх тільки зміцнює. А це, за її словами, створює проблеми загалом для світу.

«І відповідно ми бачимо, одразу зміщуються акценти і виникають проблеми загалом для світу», – наголосила Наталя Плаксієнко-Бутирська.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini