Роман Примуш, заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Медіацентр Україна-Укрінформ
Роман Примуш, заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Медіацентр Україна-Укрінформ
8 Вересня, 2022, 17:43

ДСНС запустила нову систему інформування про надзвичайні ситуації: сповіщення приходять навіть за мінімального зв’язку

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав Роман Примуш, заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

«7 вересня ми розпочали тестування нової системи оповіщення за допомогою мобільних телефонів. Вона працює шляхом передачі інформації через службові канали зв’язку мобільних операторів. Тобто, використовуючи мережі мобільних операторів, їхні базові станції ми пересилаємо повідомлення абонентам, які знаходяться в зоні роботи мобільних станцій. Найбільша перевага системи – навіть якщо є мінімальний мобільний зв’язок, то таке сповіщення надходить на телефон. Також важливий елемент – миттєвість доставки повідомлень», – сказав він. 

Налагодити роботу системи вдалося завдяки активній участі мобільних операторів – Vodafone, Life та Київстар. Також над запуском активно працювала Асоціація мобільних операторів, МВС та Мінцифри. Наразі система проходить тестування. 

«Перші результати тестування показали, що ми покриваємо понад 60% всіх користувачів мобільного зв’язку. Сповіщення – це ключовий елемент, коли мова йде про евакуацію населення або попередження про техногенні катастрофи», – сказав Роман Примуш. 

Зараз триває робота з налаштування системи – всі мобільні станції мають працювати в єдиній системі. Крім того, довелося попрацювати з усіма постачальниками мобільних телефонів та операційних систем в Україні. 

«Наша мета, щоб система покривала 90% абонентів. Тому робота ще триває. Зараз також працюємо і над тим, щоб люди отримували такі сповіщення і на найпростіші мобільні пристрої», – пояснив заступник голови ДСНС України. 

За систему оповіщення відповідають органи влади на місцях. Після повного її тестування, вона буде встановлена у кожній обласній адміністрації. Вже з листопада – грудня можна буде говорити про роботу системи на повну силу. 

«Сповіщення системи досить нестандартно виглядають, видають досить неприємний, тривалий звук. Все для того, щоб привернути увагу до сигналу», – наголосив представник ДСНС.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini